Az iskoláról

Iskolánk Szigetvár nyugati városrészén helyezkedik el, az 1977/78-as tanévtől nyitotta meg kapuit a tanulók előtt.
Fennállásának 20. évfordulója alkalmából kapta nevét a híres politikusról, költőről, történetíróról.

A modern, felújított épület jól megközelíthető gyalogosan és közlekedési eszközökkel is. Tiszta, rendezett udvar, röplabdapálya, aszfaltozott focipálya, az uniós előírásoknak megfelelő fa játszótér és fitnesz eszközök biztosítják a gyermekek kikapcsolódását. Az épület belső felújításon is átesett. Szülői összefogás eredményeként sikerült a lépcsőket motiváló üzenetekkel, fontos történelmi dátumokkal ellátni ( 1. sz. melléklet). A földszinten helyezkedik el egy zongora, melyet felajánlásképp kaptunk. Minden szerda reggel megszólaltathatja egy a hangszeren játszani tudó tanuló. A tanári szoba mellett helyezkednek el a kupák, az intézmény elnyert címei (2. sz. melléklet). Minden emelet ivókúttal van felszerelve, kényelmes puffok biztosítják a pihenést. Iskolánk barátságos arculata mutatkozik meg a szintek dekorációjában. A testnevelés órákat a felújított tornatermünkben tarthatjuk. Az iskolába látogatók a digitális üzenőfalon keresztül nyerhetnek betekintést a mindennapjainkba. Minden tanulónak kulccsal zárható szekrénye van a folyósókon. Az utóbbi években jelentősen bővült fejlesztőeszköz, sporteszköz készletünk, felújításra kerültek a szaktantermek. Az elmúlt években pályázati segítséggel jelentős mértékben megújult az iskola IKT eszközrendszere (laptopok, tabletek, interaktív táblák).

Beiratkozási körzetét tekintve jelenleg a város nyugati részéről családi házas övezetből, lakótelepről és közigazgatásilag a városhoz tartozó Zsibót-Becefa szőlőhegyről fogadja a tanulókat. A környező településekről is ellátunk gyermekeket, akiknek szülei többnyire a városban munkavállalók. Az elmúlt évek során gazdasági hovatartozásunk miatt többszöri átszervezés történt, jelenleg önálló iskolaként Istvánffy Miklós Általános Iskola néven, a Szigetvári Tankerületi Központ fenntartása alatt működünk. A beiskolázási körzetünkben élő családok szociális, anyagi és kulturális helyzete egymástól nagymértékben eltér, ezért nevelő és oktató munkánk ehhez a helyzethez igazodik. Iskolánk infrastruktúrája a 2009 – 2010-es tanévtől folyamatosan javult. Az iskola épületének felújítása a különböző pályázati forrásokból akadálymentes bejáratot, a földszinten új vizesblokkot, teljes nyílászáró cserét és hőszigetelést kapott. A korábbi pályázatok, illetve alapítványi forrás segítségével intézményünk tanulóbarát környezetének kialakítása elkezdődött. Az elmúlt években az iskola IKT eszközrendszere - számítógépek, laptopok, digitális táblák, szavazórendszerek – szintén pályázati segítséggel bővült. A környezettudatos és egészséges életmódra való nevelést tükrözi, hogy az iskolai környezet kialakításánál elsődleges szerepet kapnak: kül - és beltéri ivó kutak kiépítése, udvari sport és szabadidő park létesítése. Tornatermi sport és eszközrendszerünk lehetőségeinkhez mérten folyamatosan bővítjük.

Intézményünk a nyolc évfolyamon két – két párhuzamos osztállyal működik. Iskolánk az OH Bázisintézménye, Akkreditált Kiváló Tehetségpont és a Pécsi Tudományegyetem Partnerintézményeként is működik, valamint részt vesz a „Szegedi Iskolai Longitudinális Program” mérésében az 1-8. évfolyamon. A Járási Szakértői Bizottsággal szoros együttműködéssel, rendszeres szakmai megbeszélésekkel segítjük a hatékony pedagógiai fejlesztő tevékenységet, kikérjük szakmai véleményüket, tanácsukat. Szoros kapcsolatot ápolunk a Kapronczai Művészeti Iskolával, mert az intézményünkben felfedezett tehetségek további kibontakoztatását segítik (több tanítványunk lett tánctanár, táncművész). A Városi Könyvtár, a Várbaráti Kör, a szigetvári vár, a Weiner Leó Zeneiskola intézményvezetői,
tanárai, munkatársai segítséget adnak projektek, modulok levezetéséhez, és sokan oktatóként is közreműködnek, hogy a tehetségek tudását gazdagíthassuk.